BS Karate - Tuborgvej 185, 2400 København NV,  E-mail: info@BSKarate.dk

BS Karate.dk Dansk Kyokushin Karate Organisation European Kyokushin-Karate Organisation International Karate Organization - Matsushima - når der trænes med respekt

BS Cup 2013

BS Karate sender en hilsen til alle som deltog i BS Cup 2013. Tak fordi i mødte så talstærkt op og igen var med til at gøre BS Cup endnu større end året før. I år kom vi op på 16 deltagende klubber. 14 fra Danmark og 2 fra Sverige.

Det er skønt at karatekaer fra forskellige organisationer og stilarter kan mødes og dele glæden ved karate.

Tak til: Ashihara Karate Sønderborg, Ashihara Aarhus, Ballerup Kyokushin Karate, Birkerød Fight Club, Farum Kyokushin Karate, Haslev Karate Klub, Karate Syd IF, Landvetter Karate Kai, Nakskov Karate Skole, Nyborg Karate Klub, Kyokushin-Kan Nykøbing Sjælland, Randers Karate Skole, Shin Go Ryu Næstved, Stensved Budo Kai, Viborg Kampsport og eleverne fra vores egen klub BS Karate.

Tillykke til alle dem, der fik en medalje med hjem! Og tillykke til Anton Hou fra Nyborg Karate Klub, der blev belønnet med en sportstaske for at udvise særlig god fighter-vilje.

I vil kunne se flere billeder i galleriet. Her er resultatlisten:


BS Cup 2013

Kat.

Guld

Sølv

Bronze

k1

Mathilde Radtleff

Haslev  karate klub

Anna-Klara D. Nicolaisen

Randers Karate Skole

Cecillia Huynh

Nyborg Karate Klub

k2

Line Hybholt 

Nykøbing Sj

Cecilie Bradsted 

Haslev  karate klub

Atiqa Patel

Farum Kyokushin

k3

Marisa Punzi

Karate Syd

Cecilie Arent

Ashihara Aarhus

Veronica Hoffmann

Ballerup Kyokushin

m1

Christian Jensen

Haslev  karate klub

Markus Valbjørn

Nykøbing Sj

Albion Saciri

BS Karate

m2

Sebastian E. Andersen

Randers Karate Skole

Oliver M. Jensen

Randers Karate Skole

Patrik Varju

Landvetter Karate Kai

m4

Sadir Mahdi

Karate Syd

Jens Vestergaard

Birkerød Fight Club

Kim Edvardsson

Karate Syd

m7

Michael Vestin

Landvetter Karate Kai

Chris Bendixen

Viborg kampsport

Saman Souzami

Karate Syd

m9

Peter Lerke

Farum Kyokushin

Martin With

Nykøbing Sj

Sverrir Kiernan

Karate Syd

m10

Nikolaj Vendelbo

Viborg kampsport

Zoltan Lengyel

Karate Syd



s1

Drilon Saciri

BS Karate

Vincent Phan

BS Karate

Kamran Brandeily

Karate Syd

s2

Mathias Parker

BS Karate

Niclas Zacho

BS Karate

Morten Pedersen

Nyborg Karate Klub

s3

Valdemar Kaufmann

Stensved Budo kai

Anders Agergaard

Randers Karate Skole

Christian Birch

Farum Kyokushin

s4

Jimmy Huynh

Nyborg Karate Klub

Patrick Nartey

Farum Kyokushin

Mikkel Larsen

Haslev  karate klub

s5

Frey Vestergaard

Birkerød Fight Club

Marius Vest Hansen

Nyborg Karate Klub

Frederik Jørgensen

Nyborg Karate Klub

s7

Jakob K. Andersen

BS Karate

Ahmed Milhim

Nakskov Karate Skole

Andreas Strauss

Nakskov Karate Skole

s8

Rune Philipsen

Nyborg Karate Klub

Thomas Svensson

Ballerup Kyokushin

Alex Berthelsen

Ashihara Aarhus

s9

Milan Hasimovic

Nakskov Karate Skole

Thomas Bakke Jacobsen

Shin Go Ryu Næstved

Hampus Lundqvist

Karate Syd