BS Karate - Tuborgvej 185, 2400 København NV,  E-mail: info@BSKarate.dk

BS Karate.dk Dansk Kyokushin Karate Organisation International Karate Organization - Matsushima - når der trænes med respekt

BS Karate, Tuborgvej 185, 2400 København NV, info@bskarate.dk

2019


Træning i december/julen

1. - 18. december
Mandag-onsdag: fællestræning kl. 17:00
Torsdag: sandsæktræning kl. 6:30

Ingen kamptræning fredage
Ingen katatræning søndage


Juleafslutning
Mandag 16. December kl. 17:00
Alle er velkommen. Tilmelding til instruktør eller på info@bskarate.dk


Julelukket

19. december - 5. januar


2020

Første træning
Mandag 6. januar


BS Cup
Lørdag 16. april



Kom og vær med
Alle kan træne med uanset alder (fra 8 år) og køn. Her er plads til, at hele familien træner sammen.


Karate kan trænes af alle, som gerne vil i bedre form, lære selvforsvar eller prøve det ultimative - at deltage i stævner.


Træningen er tilrettelagt således, at alle kan være med.


Træn gratis den første måned.


Du behøver kun, at have en
T-shirt og træningsbukser på for at være med i begyndelsen





 


Nyt  i galleriet

….

Der er mange flere billeder

under fanen galleri og

galleri.bskarate.dk









Tilmeld dig vores gruppe

Klik her…


Følg med på vores side

Klik her…




Oyama Cup 2019
Regitze guld

Nanna sølv

Nadia bronze

Vanest bronze

Lucas 4. plads


Shin Go Ryu Cup 2019
1. plads Regitze
3. plads Vanest
3. plads Nanna


Nye sortbælter 2018
Klaus Fremmich, 2. dan
Victor Buchwaldt, 1. dan


DM i kata 2018

1. plads  Benjamin Khan

1. plads Emma Grønbæk
2. plads Regitze Østerbro
2. plads Nanna Margrethe
3. plads Nadia Johansen
3. plads Samuel Sverdin-Højer

3. plads Michael Sverdin-Højer


DM i modereret Knock Down 2018
1. plads Carina Chrestensen
2. plads Nadja Chrestensen
2. plads Regitze Østerbro


Shin Go Ryu Cup 2018
Nadja Chrestensen, 1. plads (kamp)


Sosai Fighter Cup 2017
Regitze Østerbro, 4. plads (kamp)
Regitze Østerbro, 2. plads (kata)


Shin Go Ryu Cup 2017
Albion Saciri, 1. plads (kamp)
Drilon Saciri, 1. plads (kamp)
Regitze Østerbro, 3. plads (kamp)
Regitze Østerbro, 2. plads (kata)
Carina Chrestensen, 3. plads (kamp)


Nye sortbælter 2016

Erik Bisgaard Sigvaldason, 6. dan
Helle Bisgaard  Sigvaldason, 4. dan
Karsten Korre, 3. dan
Tommy Pedersen, 2. dan
Flemming Arnø, 2. dan
Frederik Møller Nielsen, 2. dan
Tommy Steen, 2. dan (Nivå)
Klaus Fremmich, 1. dan (BS Karate)
Mark Fremmich, 1. dan (BS Karate)
Patrick Trier, 1. dan (Himmerland)